W jaki sposób odpowiednio zbadać stan techniczny samochodu ciężarowego

Kiedy mamy już sprawdzone podwozie i karoserię przyczepy kempingowej, należałoby teraz przejść do kontroli wnętrza przyczepy. Po pierwsze, powinniśmy natychmiast po wejściu do przyczepy zastanowić się czy nie czuć jakiś przykrych zapachów, przede wszystkim czy nie czuć zapachu stęchlizny. Zapach ten nierzadko jest spowodowany przeciekiem, lub nie dokładnym dbaniem. Niezbędne jest zajrzenie we wszystkie zakamarki, bowiem może się tak zdarzyć, że w dolnych partiach, przy podłodze gromadzi się pleśń od przesadnej wilgoci. Sprawdzamy również ogólny stan tapicerki, zawiasów, zamków od szafek, drzwi, a także okien. Koniecznie należy sprawdzić stan wentylacji a dokładnie samych otworów wentylacyjnych, nie pomijając przy tym świetlików, okien dachowych i ściennych. Przyjrzymy się dość wnikliwie czy na ścianach nie ma zacieków, jak również czy podłoga jest odpowiednio twarda i sucha. Jeśli zauważą Państwo coś niepokojącego, zwłaszcza jeśli podłoga się ugina, wówczas można mieć przypuszczenia iż sklejka jest spróchniała, co oznacza poważny remont przyczepy i, jak wiadomo wysokie koszty z tym powiązane. Najlepiej jest umówić się na oglądanie przyczepy po długim, intensywnym opadzie deszczu, wówczas precyzyjnie można ocenić czy w jakimś miejscu nie przecieka.

Będąc w przyczepie warto po naciskać ściany, wtenczas można sprawdzić czy nie było wymienianej sklejki, bądź laminatu, a dodatkowo czy konstrukcja jest odpowiednio sztywna. Mając ogólny pogląd na wnętrze przyczepy, można przejść do sprawdzenia poszczególnych jej miejsc, bądź pomieszczeń. Jednym z nich jest łazienka. Tak jak przy oglądaniu wcześniejszego wnętrza, powinniśmy tak samo obejrzeć łazienkę. Sprawdzany czy sprzęty łazienkowe nie są popękane, czy na ścianach nie ma zacieków, czy podłoga się nie ugina, czy ogólnie konstrukcja w tym miejscu jest odpowiednio sztywna, a ponadto szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na szczelność rur z wodą, jak również miejsca styków rur z podłogą i dachem.

Szczególnie istotne jest, aby instalacja wodno-kanalizacyjna była sprawna a tym samym, ażeby w żadnym miejscu nie przeciekała, ponieważ wszelkie naprawy są bardzo kosztowne, czasochłonne i pracochłonne. Dodatkowo, należy mieć na uwadze, ażeby dokonać w przyczepie remontu, wówczas większość rzeczy w niej znajdujących się trzeba zdemontować.