Myślisz o zmianie wystroju swojego salonu… ale co zrobisz z przestrzenią?

Twój salon to miejsce, w którym spędzasz najwięcej czasu. To miejsce, do którego idziesz, aby pobyć z przyjaciółmi i rodziną, zrelaksować się przy dobrej książce lub przyjąć gości. Ale co by było, gdybyś mieszkał w domu, który byłby większy wewnątrz niż na zewnątrz? A gdybyś mógł mieć domowe biuro, jadalnię, pokój zabaw, pokój muzyczny lub pokój dziecięcy? Co by było, gdybyś mógł rozbudować swój dom bez konieczności naruszania budżetu lub poświęcania jakości życia? Co by było, gdybyś mógł mieć całą prywatną przestrzeń tylko dla siebie? Praca w domu może być wspaniała dla każdego, kto ma wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć swoje własne środowisko. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużą mają elastyczność, dopóki nie zaczną myśleć o tym, jak stworzyć alternatywną przestrzeń do pracy w domu. Widzisz, praca w domu nie polega na rezygnacji z wygód domowych; chodzi o przejęcie kontroli nad swoim miejscem pracy i stworzenie domowego studia, które pasuje do Twoich potrzeb. Przeprojektowanie Twojego salonu nie musi oznaczać kompromisu w kwestii przestrzeni lub jakości życia – może również oznaczać stanie się bardziej samowystarczalnym i stworzenie osobistej oazy we własnym domu!

Pamiętaj, że nie musisz żyć jak pustelnik, aby mieć własną przestrzeń.

Praca w domu może być wspaniałą rzeczą, jeśli lubisz pracować w domu i masz niezbędną przestrzeń, aby stworzyć swoje idealne środowisko pracy. Jednak praca w domu nie musi oznaczać życia jak pustelnik. Możesz nadal mieć swoją własną przestrzeń, ale użyj swojego biura domowego, pokoju rzemieślniczego lub pokoju dziecięcego jako przedłużenia swojej przestrzeni życiowej. Możesz również stworzyć domową atmosferę w wolnym pokoju lub w piwnicy.

Poszukaj nowej przestrzeni

Jeśli pracujesz w domu i masz niezbędną przestrzeń, aby stworzyć idealne środowisko pracy, to przez wszystkie środki, użyj go! W końcu nie pracujesz już w domu – pracujesz w domowym biurze! Możesz nawet sparować swoje domowe biuro z małym pokojem gościnnym, jeśli chcesz przyjmować gości w swoim domu, kiedy cię tam nie ma. Wybór należy do Ciebie – przestrzeń jest Twoja i możesz ją wykorzystać jak chcesz. Ale nie próbuj nadmiernie wykorzystywać swojej przestrzeni. Jeśli masz formalną jadalnię, z której nie korzystasz zbyt często, traktuj ją z taką samą miłością i szacunkiem, z jaką traktujesz swoją kuchnię. Jeśli masz pokój zabaw, z którego nigdy nie korzystasz, przekształć go w przestrzeń do przechowywania i zamień w obszar gier. Nie musisz się nad tym zastanawiać – użyj swojego najlepszego osądu na podstawie przestrzeni, którą masz dostępną i Twoich potrzeb jako właściciela domu.

Zatrudnij dekoratora

Jeśli myślisz o wynajęciu profesjonalisty do dekoracji swojego domu, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, cena. Chociaż miło jest zatrudnić profesjonalistę do zmiany wystroju domu za kilkaset dolarów, powinieneś zatrudnić go tylko wtedy, gdy twoja przestrzeń życiowa jest w jakiś sposób naruszona. Na przykład, powinieneś zatrudnić profesjonalistę do redekoracji, jeśli twoje ściany są popękane lub złuszczone. Należy również wziąć pod uwagę jakość pracy i cenę za stopę kwadratową. Jeśli jesteś gotów zapłacić kilkaset dolarów za projekt poprawy domu, to na pewno, zatrudnij profesjonalistę. Ale jeśli chcesz wydać więcej pieniędzy i uzyskać mniej w zamian, wynajęcie profesjonalisty jest drogą do zrobienia.

Używaj oświetlenia

To właściwie dobra rzecz! Jeśli używasz tego samego oświetlenia w domu, co profesjonalista, to prawdopodobnie skończysz z bardzo podobnymi efektami świetlnymi w swojej przemeblowanej przestrzeni. Jeśli używasz innego sprzętu oświetleniowego, otrzymasz różne efekty świetlne i bardziej osobisty wygląd swojej przestrzeni.

Jeśli nie wykorzystujesz swojej przestrzeni, to jest to dość mocno zmarnowana przestrzeń. Nie masz gdzie umieścić swoich rzeczy, nie masz jak stworzyć środowiska sprzyjającego kreatywności i nie masz do kogo się zwrócić, gdy masz problem – duh, duh! Wykorzystaj swoją przestrzeń do tworzenia. Zorganizuj się. Twórz. Jeśli potrzebujesz wycofać się gdzieś, aby się uspokoić lub przetworzyć coś, zanim będziesz mógł kontynuować pracę, włącz theicc i twórz (nie tylko pracuj) tam. Wyłącz światła, zasuń zasłony i stwórz prywatną, bezstresową przestrzeń, w której możesz skupić się na tym, co ważne.

Praca w domu to wspaniała rzecz. Daje ci elastyczność w tym, jak spędzasz czas i pozwala stworzyć przestrzeń, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Praca w domu może być świetna, jeśli chcesz wykorzystać swoją przestrzeń do jednego lub dwóch celów, ale co jeśli mógłbyś mieć przestrzeń, która jest zarówno funkcjonalna, jak i piękna? Co jeśli mógłbyś mieć całą prywatną przestrzeń tylko dla siebie? Cóż, możesz. Praca w domu zapewnia elastyczność, aby zrobić wszystko, co chcesz ze swoją przestrzenią – od zmiany wystroju do zainstalowania całej niestandardowej kolekcji wiszących ścian. Czy chcesz studio fotograficzne lub przestrzeń biurową, sypialnię lub pokój zabaw, duży salon lub biuro domowe – jest pokój na wszystko i wszystko w nim!