Przeczytaj jak potrzebny jest dobór odpowiednich kremów dla naszej skóry

Większość z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy wyjątkowo ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy wybrać puder na wieczorowe wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby dany kosmetyk utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Dodatkowo, pożądane jest, aby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Dlatego właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo precyzyjnie kryjące wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy chciały osiągnąć efekt nieskazitelnej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w świetny sposób spowoduje, że cera będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, dobierać lekki podkład o niezwykle rzadkiej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych wskazówek. Wiemy dobrze, że wybór właściwego podkładu jest szczególnie skomplikowany.

Większość z nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najwłaściwiej jest dobrać podkład do typu cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy użyć podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład posiadał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani także za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, gdyż te wyróżniki są kwestią indywidualną. Zachęcamy do specjalistycznego ocenienia typu cery, ponieważ z pewnością ułatwi to wybór wszelkich używanych kosmetyków.